Wydarzenia 2013/2014

 

                                                                                                                                                SPRZĄTANIE ŚWIATA I DZIEŃ DRZEWA                                                

Tegoroczne Sprzątanie Świata odbyło się kilka dni później niż zaplanowano. Wyznaczony dzień pokrzyżowała nam niesprzyjająca pogoda, a w szczególności deszcz. Wcześniej uczniowie obejrzeli prezentację pt: „Szkolne rady na odpady”, przedstawioną przez Alicję Celejowską , ucząc się, jak segregować śmieci na terenie szkoły oraz w domu. Odbył się również pokaz mody ekologicznej, podczas którego modele i modelki wykazali się niesamowitymi pomysłami na ekologiczne kreacje. Klasy młodsze sprzątały teren szkolny, starsze przydrożne rowy i pobocza drogi.  Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Na zakończenie odbył się turniej piłkarski oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. 

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Rozpoczęto spotkaniem uczniów przygotowanym przez Panią Alicję Celejowską, następnie wszyscy wzięli udział w symbolicznym sadzeniu młodych dzew na terenie naszej szkoły.

 

XVII ZLOT SZKÓŁ REYMONTOWSKICH

            W dniach 27-29 września 2013 r. delegacja ze Szkoły  Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu była gościem na XVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Solcu.

Na doroczny zlot przyjechały 23 delegacje i poczty sztandarowe szkół, które noszą imię polskiego noblisty – autora ”Chłopów”. Przyświecały nam  słowa naszego  patrona: ”Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent”.

I rzeczywiście, pierwszego dnia zlotu na zamku w Gostyninie, w prezentacji poszczególnych szkół, widać było różnorodne  pomysły, inicjatywy i talenty. Szkoły te, choć często znajdują się w mniejszych miejscowościach, aż kipią pomysłami: rozwijają wolontariat, prowadzą zespoły muzyczne i orkiestry dęte, tworzą muzea dawnej wsi i izby regionalne. – Piękne są nasze małe ojczyzny, aż chwytają za serce – mówił do uczestników zlotu Ignacy Gogolewski, aktor i odtwórca roli Antka, syna Macieja w ”Chłopach”. W zlocie wzięła również udział znana aktorka Emilia Krakowska, Ojciec Chrzestny naszej szkoły- Tadeusz Samborski, aktor- Stanisław Górka oraz Krzysztof Cezary Buszman-pisarz, poeta.

zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

16.10.2013 r. klasy młodsze zostały zaproszone przez Panie z Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl. na spotkanie z autorką książek dla dzieci Wiolettą Piasecką.  Pisarka w zabawny i atrakcyjny sposób wprowadziła dzieci w  świat bajek i baśni, a zagadki i wróżby zachęcały je do brania aktywnego udziału w niecodziennych zajęciach. Na zakończenie każdy  mógł kupić wybraną przez siebie  książeczkę  z imiennym autografem pisarki.

zobacz zdjęcia

SPOTKANIE Z PISARZEM ROMUALDEM MIECZKOWSKIM

 

18 października 2013 roku  naszą szkołę odwiedził Romuald Mieczkowski autor publikacji radiowych i telewizyjnych, poeta, współtwórca Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polaków na Litwie.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję posłuchać fragmentów wierszy z twórczości znamienitego gościa oraz obejrzeć podczas prezentacji multimedialnej zabytki Wilna: kościół pw. św. Anny, kościół pw. św. Piotra i Pawła, Bramę Miednicką zwaną Ostrą Bramą z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Korzyści spotkania były obustronne – młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat kultury polskiej na Litwie. 

zobacz zdjęcia

Kontynuacją tego spotkania był wyjazd i uczestnictwo szkolnego pocztu sztandarowego dnia 20.10.2013 r. w uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy oraz w Koncercie Galowym kończącym obchody Legnickich Dni Kultury Kresowej. Była to prawdziwa integracja wielopokoleniowa mieszkańców regionu legnickiego.

 

 ŚWIĘTO SZKOŁY

25 października 2013r. w pięknie udekorowanej szkole odbyła się  uroczystość, na której honorowymi gośćmi byli:  Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, który wcielił się w rolę woźnego szkoły i z dzwonkiem w ręku wprowadził do auli uczniów – nauczycieli, którzy powitali wszystkich piosenką „Ćwierkają wróbelki”. Dyrektor szkoły Anna Pląskowska powitała wszystkich przybyłych bardzo serdecznie. Następnie uczniowie pod kierunkiem Alicji Kuźniarz przedstawili montaż słowno – muzyczny. Reporterka popularnej stacji telewizyjnej przeprowadziła wywiad z patronem naszej szkoły Władysławem Stanisławem Reymontem, który uświetnił występ uczniów przyśpiewkami.

Po zapoznaniu się z życiem Reymonta nadszedł  czas na pierwszoklasistów, którzy musieli wykazać się  nie lada wiadomościami i umiejętnościami z rożnych dziedzin oraz spróbować smaku szkoły w postaci przepysznej mikstury.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani wychowawczyni klasy pierwszej zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Dzieci przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Po zaliczeniu wszystkich zadań oraz złożeniu przyrzeczenia na sztandar szkoły Pani dyrektor olbrzymim piórem dokonała pasowania na ucznia poprzez dotknięcie  ramienia. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce. I od tej chwili wszyscy pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu.

Na zakończenie zabrali głos goście wręczając pierwszakom upominki, za które dzieci z wychowawczynią Alicja Kuźniarz bardzo dziękują.

PODZIĘKOWANIE

Społeczność Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu

składa  ogromne podziękowania dla rodziców, którzy wspomagali nas w dekorowaniu szkoły oraz przygotowali ciasta i sałatki.

 

Państwu Julii i Wiesławowi Wnukowicz za pyszne świeże pieczywo.

 

Panu Janowi Korpysie za podarowanie do klasy przyrodniczej telewizora i odtwarzacza DVD.

 

zobacz zdjęcia

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, poprzedził obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Starsi koledzy pod kierunkiem Marii Swatkowskiej i Alicji Jaworskiej przygotowali na tę okazję prezentację dotyczącą historii Polski przybliżając genezę tak ważnych dla naszego narodu wydarzeń. W części artystycznej prezentowano wiersze i pieśni pochodzące z okresu walki o niepodległość.

W dniu 11 listopada poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w powiatowych obchodach Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gryfowie Śląskim.

zobacz zdjęcia

 

MIKOŁAJKI

 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. W szyscy uczniowie otrzymali długo oczekiwane prezenty.

zobacz zdjęcia

WIGILIA I JASEŁKA

Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną to DZIEŃ WIGILIJNY. Zgodnie z tradycją w klasach przygotowuje się Wigilie. Uczniowie składają sobie życzenia świąteczne, dzielą się opłatkiem, prezentują Jasełka. Dzień ten jest jednym ze szczególnie oczekiwanych dni w szkole i jedynym niezwykłym ze względu na świąteczną atmosferę. Przystrojone klasy i aula dają niepowtarzalny klimat, a serdeczność i życzliwość tej uroczystości pozwalają wszystkim przenieść się w tajemniczą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

zobacz zdjęcia

 

Śpiewamy i gramy z WOŚP

 

12 stycznia 2014r. braliśmy udział w 22 finale WOŚP. Naszą szkołę reprezentowała wokalistka  Ania Niebieszczańska, która zaśpiewała piosenkę Honaraty Skarbek – Honey „Lala love” oraz grupa wokalno – instrumentalna „The charmers”(zaczarowani) w składzie: perkusja Kacper Jaworski, gitara basowa – Damian Orciuch,  gitara elektryczna i wokal   Damian Mielniczyn. Chłopcy sami piszą teksty i muzykę. Do tej pory  spotykali się i grali w domowych „zaciszach”. Podczas występu  na gryfowskim rynku  zespół został zauważony i doceniony, a próby odbywają się już w domu kultury. Mamy nadzieję, że będziemy ich słuchać i oglądać na większych scenach, czego z całego serca życzymy.

 

 zobacz zdjęcia


 

Babciu, dziadku co Ci dam.........

 

......takimi ciepłymi słowami wnuczęta składały swoim babciom i dziadkom życzenia.

 

W pewną sobotę  styczniową  18 stycznia 2014r. w Centrum Kultury w Uboczu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci  i Dziadka  połączona z balem karnawałowym dla przedszkolaków i  uczniów szkoły podstawowej z Ubocza.  Na uroczystość dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków oraz wszystkich chętnych seniorów z całej wioski. Dyrektor szkoły Anna Pląskowska powitała wszystkich uczestników, złożyła życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Zaśpiewano Gościom 100 lat. Uczniowie i przedszkolacy przedstawili program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami, a w niektórych oczach zakręciła się łezka. 

 

Zabawy przy muzyce przeplatano różnymi  konkursami. Najbardziej  spodobał się wszystkim  konkurs – karmienia dziadka  ptysiem przez babcię, która miała zawiązane oczy.  W czasie przerwy  można było wypić kawę, herbatę, czy zimne napoje, które ufundowała Rada Rodziców oraz posilić się pysznym  ciastem upieczonym przez rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

zobacz zdjęcia


 

Witamy wiosnę ekologicznie

 

21 marca 2014r. powitaliśmy ekologicznie wiosnę. W tym roku nas nie  zawiodła. Było słonecznie i ciepło. Po pierwszej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się  wszyscy w auli szkolnej na poranku muzyczno- poetyckim, który powitał nas utworem włoskiego skrzypka Vivaldiego „Wiosna”. Z zamkniętymi oczyma każdy próbował usłyszeć i zobaczyć w swojej wyobraźni wyczekiwaną porę roku. Chętni uczniowie prezentowali swojego autorstwa wiersze  przyrodniczo – ekologiczne i śpiewali piosenki. Z okazji Światowego Dnia Wody – {22 marca) uczniowie z klasy drugiej pod kierunkiem Alicji Celejowskiej przygotowali scenkę pt; „Woda - życie”. Martyna Polesiak świetnie wcieliła się w rolę nauczycielki, przeprowadzając lekcję na temat największego skarbu człowieka. Następnie uczennice z klasy VI Martyna Patron i Natalia Radkiewicz przedstawiły prezentacje związane z prawidłową segregacją śmieci. Poruszono również  problemy związane ze sposobami oszczędzania wody i energii. Promienie słoneczne przenikające przez osłonięte okna nieustannie zapraszały do powitania wiosny w plenerze, więc po krótkiej przerwie udaliśmy się na plac szkolny z marzannami, gaikami i transparentami. Klasy zaprezentowały swoje hasła związane ze szkodliwością spalania śmieci w piecach domowych oraz z zakazem wypalania traw. Następnie przemaszerowaliśmy przez wieś z transparentami i kolorowymi gaikami. Zimę pożegnaliśmy symbolicznym spaleniem ekologicznej marzanny. Na zakończenie odbyły się zabawy i rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. 

 

 

zobacz zdjęciaJANIE PAWLE II PAMIĘTAMY !

28.marca 2014r.w Szkole Podstawowej  im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone Ojcu Świętemu- Papieżowi Janowi Pawłowi II przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego  mgr Janinę Hryniewiecką. Uczniowie klas I-VI prezentowali fragmenty „Tryptyku Rzymskiego ”oraz innych utworów Karola Wojtyły .Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu -mgr Anna Pląskowska rozpoczęła uroczyste spotkanie. Przybyli na tę uroczystość dostojni goście :Senator RP-Jan Michalski i Jakub Sochoń, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Żmigrodzki, aktor Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze -Tadeusz Wnuk, sołtys Ubocza –Marzena Herdzik oraz Przewodnicząca Rady Rodziców -Elżbieta Jeziorna –z uwagą obserwowali występy dzieci. Spotkanie zaczęło się od wywiadu z Papieżem Janem Pawłem II ,przeprowadzonym przez uczennice z klasy III .Interpretację poezji Jana Pawła II w wykonaniu uczniów  omówił przewodniczący jury, aktor Tadeusz Wnuk. I miejsce zajęła Martyna Polesiak z klasy II, II miejsce –Julia Łopąg z klasy VI ,III miejsce- Martyna Patron z klasy VI. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski –Pana Olgierda Poniźnika i dyplomy wręczył Senator  RP-Jan Michalski. Uczeń klasy II Maciej Baszak został wyróżniony przez Pana Senatora RP za wyjątkową interpretację fragmentu „Tryptyku Rzymskiego” dyplomem i albumem o Janie Pawle II .Uroczyste spotkanie zakończyło się wspólnym  wykonaniem ulubionej pieśni Ojca Świętego pt. „Barka’’.


 zobacz zdjęcia„Moje miejsce w Europie” – wśród laureatów przedszkolaki z Ubocza

 

       Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im.W.S.Reymonta w Uboczu wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Moje miejsce w Europie” zorganizowanym przez Poseł na Sejm RP Zofię Czernow z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wśród 202 prac nadesłanych z 29 placówek, ukazujących wyobrażenia najmłodszych dotyczące miejsca w Europie, znalazły się 4 prace przedszkolaków z Ubocza. Z wielką radością przyjęta została w szkole informacja, iż dwoje przedszkolaków znalazło się w gronie laureatów konkursu. Praca Jakuba Łopąga (6 lat) zajęła II miejsce, zaś praca Mai Radkiewicz (4 lata) otrzymała wyróżnienie. 28 kwietnia br. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze miało miejsce otwarcie wystawy wszystkich prac konkursowych, a jednocześnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom. Kubuś i Maja wzięli udział w uroczystości rozdania nagród, towarzyszyła im wychowawczyni Danuta Sieradzka i mama Kuby pani Bogusława Łopąg. Dla małych artystów było to ciekawe i radosne przeżycie, a zarazem wielkie wyróżnienie. Nagrodą specjalną dla wszystkich uczestników konkursu będzie spektakl w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze.

 

zobacz zdjęcia


 

W zgodzie z naturą -  DZIEŃ ZIEMI

 

25 kwietnia 2014 roku obchodziliśmy  szkolny Dzień Ziemi. Odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia koła ekologicznego o Jasiu Śmiecialskim przygotowane pod kierunkiem Alicji Celejowskiej oraz inscenizacja przedszkolaków o segregacji śmieci  wykonana pod kierunkiem Danuty Sieradzkiej. Włączając się w akcję Fundacji Ekologicznej  Arki – Listy dla Ziemi nauczycielka przyrody Alicja Celejowska przedstawiła prezentację na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych i wypalania traw. Uczniowie dowiedzieli się również wiele na ten temat od swoich wychowawców. Następnie pisali również  listy dla Ziemi. Adresatami listów byli dorośli – rodzice, dziadkowie,..., którym uczniowie przekazywali ,jak żyć w zgodzie z naturą i nie  zanieczyszczać powietrza. Najciekawszy list zostanie wysłany  na Ogólnopolski Konkurs – Najpiękniejszy list dla Ziemi.  Odbył się również Szkolny konkurs ekologiczno- przyrodniczy dla klas I-III i IV – VI. Po ciężkiej pracy umysłowej i  naładowaniu główek wiadomościami nadszedł czas na pracę mięśni – w tym celu wszyscy udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Zakończenie nie obyło się bez przyjemności dla podniebienia. Pieczone kiełbaski po dniu pełnym atrakcji   smakowały wyśmienicie.  

zobacz zdjęcia

 

Uczeń Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Na najpiękniejszy list dla Ziemi 2014”

 

Wśród finalistów nadesłanych prac z całej Polski znajduje

 

się list ucznia klasy IV  - Marcela Świdnickiego

 

Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac ze szkół i przedszkoli z całej Polski, z których 150 zostało wybranych do finału.  Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. 

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2014r. uczniowie klasy VI pod kierunkiem mgr Janiny Hryniewieckiej przygotowali uroczysty apel z okazji 223 .rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  oraz Dnia Flagi. Była to  lekcja historii, która przeniosła  uczniów w odległe czasy, minione wieki oraz słowem i piosenką przybliżyła tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Biało-czerwone flagi wykonane przez przedszkolaki i uczniów całej szkoły dowodzą świadomości tożsamości narodowej i przekonania, że historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu!

 

ROCZNICA URODZIN PATRONA SZKOŁY W UBOCZU  -WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA

07 maja 2014r. wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły uczcili 147.rocznicę urodzin Patrona Szkoły Podstawowej w Uboczu –Władysława Stanisława Reymonta. Święto zaczęło się od przeprowadzenia przez wychowawców      klas 0-VI konkursów: literackiego dla klas IV-VI „Życie i twórczość Władysława Stanisława Reymonta” i plastycznego dla klas O-III „Pejzaże              z „Chłopów” W.S. Reymonta”. Po zakończeniu konkursów ogłoszono wyniki ,          a uczniowie klas O-III prezentowali swoje prace plastyczne. Uczennice klasy VI przeczytały krótką biografię patrona szkoły, laureata Nagrody Nobla- Władysława Stanisława Reymonta oraz fragmenty powieści „Chłopi”. Uroczystość przygotowana przez uczennice koła polonistycznego pod kierunkiem mgr Janiny Hryniewieckiej zakończyła się wspólnym śpiewem pieśni ludowych i „Roty”.


 

WARSZTATY   TEATRALNE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

 

12 maja 2014r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z aktorem Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze panem Tadeuszem Wnukiem zorganizowane przez nauczycielkę języka polskiego mgr Janinę Hryniewiecką. Tematem pierwszej części warsztatów teatralnych była umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz interpretacja czytanych tekstów .Druga część zajęć to indywidualne konsultacje poświęcone przygotowaniu tekstów do recytacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Pana Tadeusza Wnuka, zadawały pytania dotyczące teatru i pracy aktora .Na pożegnanie aktor zaprosił uczniów naszej szkoły na spektakl pt. „ALICJA W KRAINIE DZIWÓW” i zwiedzanie teatru, które nastąpi już 04.06.2014r.


 

WIZYTA DELEGACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

  IM. WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W UBOCZU

 

W SENACIE I SEJMIE RP W WARSZAWIE

 

16 maja 2014r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Moja Polska w 2050r.”organizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci i Biuro Senatora RP Jana Michalskiego .W uroczystości uczestniczyła  uczennica klasy VI Agata Jeziorna wyróżniona za makietę w etapie regionalnym ww. konkursu oraz opiekunka konkursu mgr Janina Hryniewiecka. W konkursie wzięło udział ok.4 tysięcy osób , z których 280 zostało wyróżnionych w etapie regionalnym. Wśród wyróżnionych osób i ich prac z całego kraju znalazła się uczennica  Szkoły Podstawowej  im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu Agata Jeziorna. Pamiątkowy dyplom i upominek wręczyła uczennicy klasy VI przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci -prof. Alicja Chybicka , gratulacje złożyli również : Wicemarszałek Senatu RP- Stanisław Karczewski , Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia -Aleksander Sopliński, Rzecznik Praw Dziecka-Marek Michalak oraz Senator RP Jan Michalski. Po zakończeniu uroczystości i wspólnym pamiątkowym zdjęciu odbyło się przedstawienie teatrzyku pt. „Baśń o grającym imbryku”, a następnie zwiedzanie Senatu i Sejmu RP. 


 WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

20 maja 2014r. wszyscy uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej zorganizowanej przez Ewę Milejską do Wrocławia. Po zwiedzeniu  wrocławskiego  rynku uczestniczyli w warsztatach w manufakturze cukierków – „Słodkie czary mary”, obserwowali produkcję cukierków oraz własnoręcznie wykonali lizaki. Następnie w Humanitarium odkrywali muzykę i fizykę. Wyprawa była udana – wszyscy zadowoleni. Uczniowie składają ogromne podziękowania dla Rady Rodziców, która dosponsorowała połowę kosztów. 

zobacz zdjęcia


WIZYTA W URZĘDZIE GMINY I MIASTA W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

 

21 maja 2014r.uczniowie klas IV-VI i wychowawczynie mgr Alicja Celejowska oraz mgr Janina Hryniewiecka mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Panem Burmistrzem Olgierdem Poniźnikiem w Urzędzie Gminy i Miasta w Gryfowie  Śląskim .Uczniowie z uwagą obejrzeli prezentację na temat zabytków Gryfowa Śląskiego oraz wysłuchali przemówienia Pana Burmistrza dotyczącego pracy urzędu i odpowiedzialności za właściwy rozwój całej gminy. Po wysłuchaniu Pana Burmistrza uczniowie zadawali pytania .Po otrzymaniu  wyczerpujących odpowiedzi i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia ,Pan Robert Skrzypek –Przewodniczący Rady Miejskiej  oprowadził grupę i pokazał uczniom najciekawsze miejsca i zabytki Gryfowa Śląskiego. Wycieczka do Gryfowa Śląskiego zakończyła się degustacją pizzy w restauracji „Trevi”                   i radosnymi wspomnieniami w drodze do Ubocza.

zobacz zdjęcia

 

DZIEŃ  EUROPEJSKI W SZKOLE REYMONTOWSKIEJ W UBOCZU

 

23 maja 2014r. obchodzono Dzień Europejski ,zorganizowany przez mgr Janinę Hryniewiecką. Uczniowie klas 0-VI wspólnie z wychowawcami przygotowali wspaniałe spotkanie poświęcone 10.rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W podniosłej atmosferze ,w obecności Pani Dyrektor Szkoły            mgr Anny Pląskowskiej, Grona Pedagogicznego, Pracowników                                        i Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Elżbiety Jeziornej-dzieci prezentowały wybrane ,należące do Unii Europejskiej ,państwo. Na charakterystykę państwa składały się : prezentacje multimedialne, plakaty, tańce i pieśni  oraz barwy narodowe, degustacja potraw danego kraju, zagadki, a także błyskawiczny kurs języka ojczystego prezentowanego kraju .Występy wszystkich uczniów nagradzane były brawami widzów, co utwierdziło wykonawców o dobrze wypełnionym zadaniu-nauce poprzez zabawę!

zobacz zdjęcia

 

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta  w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

 

04 czerwca 2014r.uczniowie i wychowawcy klas I-VI wyjechali do Teatru im. C. K. Norwida  w Jeleniej Górze  na spektakl pt. „Alicja w Krainie Dziwów” na podstawie „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Caroll’a . Po przedstawieniu aktor teatru Pan Tadeusz Wnuk przeprowadził lekcję teatralną i pokazał uczniom  pomieszczenia przeznaczone tylko dla aktorów. Daria Sieradzka z klasy II recytowała na scenie teatru wiersz J. Brzechwy   pt. „Kwoka”, a wszyscy uczniowie śpiewali pieśń ludową pt. „Czerwone jagody”. Dziękując za wspaniałą lekcję w teatrze, pożegnaliśmy się z Panem Tadeuszem Wnukiem i wyruszyliśmy  do Ubocza. Wyjazd był „bezpłatny”, ponieważ wszystkie koszty pokryła Rada Rodziców, za co uczniowie bardzo dziękują.


UCZESTNICZYMY W KWISONALIACH


Wszyscy uczniowie w dniu 6 czerwca 2014 roku włączyli się w barwny korowód w Gryfowie Śląskim. Przemarsz rozpoczął się w mieście i dotarł nad Kwisę, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Kwisonaliów 2014.

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKA

 W bibliotece szkolnej Pani Dyrektor Anna Pląskowska w obecności wychowawczyni klasy I oraz pani bibliotekarki dokonała uroczystego pasowania uczniów klasy I na czytelnika.   Zanim jednak to się stało każdy uczeń musiał zapoznać się z regulaminem biblioteki i wykazać się wiedzą dotyczącą bajek, baśni i ogólnych reguł dotyczących szanowania książek. Pierwszoklasiści wypadli znakomicie.. Witamy w gronie czytelników!  

zobacz zdjęcia 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Na uroczystym apelu zebrali się rodzice, uczniowie, zaproszeni goście i pracownicy szkoły. To bardzo niecierpliwie ocekiwany dzień przez uczniów. Pożegnaliśmy szóstoklasistó, wręczono nagrody dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce, dyplomy za 100% frekwencję. Absolwenci wraz z wychowawczynia mgr Janiną Hryniewiecką zaprezentowali przygotowaną na tę okazję część artystyczną. Dziękujemy wszystkim za udział. Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji.

zobacz zdjęcia