Wydarzenia 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

1 .09. 2016r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu odbyło się uroczysterozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017,którego dokonała dyrektor szkoły  mgr Anna Pląskowska. Po uczczeniu minutą ciszy 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej ,powitania uczniów klasy I dokonały Pani Dyrektor i wychowawczyni klasy mgr Alicja Kuźniarz. Następnie pierwszoklasiści wybrali sobie opiekunów z uczniów klasy VI, którzy będą pomagali im w poznawaniu życia szkolnego. Podczas uroczystości gratulacje od pani Dyrektor i Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski  -pana Olgierda Poniźnika z okazji 30 lat pracy pedagogicznej w szkole w Uboczu otrzymała mgr Alicja Kuźniarz.

 Uroczystość zakończyły życzenia wszelkiej pomyślności w roku szkolnym 2016/2017 uczniom, nauczycielom ,rodzicomi dziadkom złożone przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego z klasy VI- Wiktorię Gawlak.

galeria zdjęć

 

„Zielony Rower”

Dnia 13 września 2016 roku braliśmy udział w programie edukacyjno – warsztatowym  Lasów Państwowych „Zielony Rower” pod patronatem Nadleśnictwa Świeradów Zdrój , którego celem było uczenie poszanowania przyrody, mądrego korzystania z darów lasu, pokazanie funkcji lasu, poznanie jej mieszkańców  oraz  pracy leśnika.

            Edukatorzy Leśni przeprowadzili zajęcia dla klas młodszych na temat dzikich zwierząt, klasy starsze pogłębiały wiedzę o grzybach, poznając m.in. zasady bezpiecznego zbierania.   Ciekawy pokaz i prezentacja tematyki bardzo zaciekawiła uczniów, którzy z wielkim zapałem wykonywali różne zadania, zarówno w szkole, jak i w terenie.

Zabawa ruchowa    w poszukiwaniu pokarmu dla zwierząt, czy  ukrytej wiewiórki  przyniosła wiele radości najmłodszym uczestnikom. Natomiast przepiękne grzyby z plasteliny w wykonaniu klas starszych ozdobiły klasę przyrodniczą.

Wszyscy uczniowie  otrzymali od prowadzących karty pracy i niespodzianki. Wzbogacili również w dużym stopniu  swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.  Spotkanie zorganizowała Pani Alicja Celejowska

galeria zdjęć


Sprzątamy Świat  -  Polska  2016

                                                           

W tym roku szkolnym Sprzątanie Świata zorganizowano w naszej placówce     19 września 2016 roku.  Pod hasłem „Podaj dalej…… Drugie życie odpadów”

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Głównym przesłaniem akcji było:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie uczniów  o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

 

Wszystkie klasy przygotowały się znakomicie do realizacji ww. hasła. Wykonane  przez uczniów ciekawe przedmioty  z odpadów zachwyciły wszystkich obecnych uczestników. Największe zainteresowanie wzbudził samochód wykonany przez przedszkolaków. Pomysłowość uczniów nie miała granic. Była wspaniała pralka z pudełka, karmnik z butelki plastikowej dla ptaków, rakiety, ludziki, węże, osłonki na doniczki, skarbonka, lejek, piórniki, flakony z kwiatami, biżuteria i wiele jeszcze różnych praktycznych  przedmiotów. Ponadto klasy młodsze zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tematyką dnia.  Klasy starsze scenki związane z prawidłową segregacją odpadów, plakaty „Świat czysty i zanieczyszczony” oraz prezentacje multimedialne na temat „Oszczędzania wody” oraz  „Jak ograniczyć produkcję śmieci?”.

Zadając pytanie uczniom -  „Jak przebiegało sprzątanie świata w naszej szkole”? Odpowiedź brzmiała – nie było sprzątania świata, bo nic nie sprzątaliśmy.

Wyjaśniając – Sprzątanie   Świata, to nie tylko wyjście w teren    i  zbieranie śmieci…. To są również różne zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie pogłębiają, zdobywają  wiedzę i  umiejętności przyrodniczo – ekologiczne.   

Chociaż deszczowa pogoda umożliwiła zajęcia w terenie,  akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.   Każdy zapewne zapamięta jak przedłużyć życie odpadom i wykorzysta je w odpowiedni sposób w swoim domu lub w szkole.

Dziękuję uczniom za inwencję twórczą i wspaniałe pomysły, za wykonanie wszystkich zaplanowanych zadań. Dziękuję  nauczycielom i rodzicom za okazaną  pomoc i wsparcie. 

galeria zdjęć 


 

Szkolni artyści 

We wrześniu 2016 roku odbył się powiatowy  konkurs artystyczny „Przyroda wokół nas” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacyjne i Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim pod honorowy patronatem Starosty  Lwóweckiego – Marcina Fludera. 

Nad  zachęceniem uczniów z klas I-VI do wykonania prac i wykonaniem ich czuwała Alicja Celejowska, natomiast   w oddziale przedszkolnym Danuta Sieradzka.

W konkursie plastycznym – kompozycja płaska – kolaż w kategorii przedszkolaków  I miejsce zajęła Aleksandra Kowalska, wyróżnienie otrzymała Martynka Baszak.  W kategorii klas I-III -  II miejsce zajęła Maja Radkiewicz z klasy II.  Natomiast w kategorii klas IV-VI na pracę indywidualną -  plakat II miejsce zajęła Wiktoria Gawlak z klasy VI.   

Laureatki otrzymały dyplomy i piękne książki przyrodnicze, a ww. panie otrzymały podziękowanie za rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, postaw proekologicznych  i rozwijanie twórczości artystycznej uczniów. 

Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów.

galeria zdjęć   

 

Dary Lasu

 

Dnia 24.09.2016roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII Festiwalu Dary Lasu w Lwówku Śląskim zorganizowanym przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Na lwóweckim  rynku czekało wiele atrakcji . Każdy mógł zapoznać się m.in. z  pracą leśnika, usłyszeć wydawane dźwięki zwierząt i ptaków ,zobaczyć różne zwierzęta żywe i spreparowane, pod mikroskopem poobserwować „ohydne” kleszcze, wziąć udział w różnych konkursach ,spróbować różne smakołyki , podziwiać minerały i prace artystyczne koleżanek , które brały udział w konkursach. W pogłębianiu wiedzy młodszym dzieciom  pomagały panie Danuta Sieradzka, Alicja Kuźniarz i Alicja Celejowska.  Pogoda w tym dniu sprzyjała  uczestnikom imprezy, a prowadzący Pan Olgierd Poniźnik wspaniale rozbawiał publiczność. Wycieczka była udana, a uczestnicy w pełni zadowoleni. Dziękujemy  Nadleśnictwu Lwówek Śląski za zorganizowanie  bezpłatnego i punktualnego transportu dla dzieci, dzięki któremu wielu z nich mogło uczestniczyć     w tej corocznej - edukacyjnej imprezie.   Szkolny organizator Alicja Celejowska.

galeria zdjęć  

 

Koncert wzruszeń

Z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego ,, Krajobrazy” w Legnicy, naszego wieloletniego przyjaciela i ojca chrzestnego naszej szkoły - dr Tadeusza Samborskiego, dnia 18 października 2016 roku  aulę Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta wypełniła piękna muzyka i niesamowici artyści : Duet Bandurzystek ,, Bliźniaczki ‘’ - Irena i Natalia Jewtuszok z Równego na Ukrainie, aktorka , kierownik artystyczny i reżyser koncertu –Pani Aurelia Sobczak oraz Barbara Twardosz-Droździńska- najlepsza w Polsce wykonawczyni repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni i dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowym koncercie ,,Polsko moja”- w ramach 15 Legnickich Dni Kultury Kresowej. Mieliśmy możliwość spotkania z muzyką na najwyższym poziomie, ale również wspaniałymi osobowościami.
Ten wspaniały koncert nie tylko dostarczył nam wielu wzruszeń, ale także rozpoczął cykl wydarzeń, dzięki którym, jako mieszkańcy Ziem Odzyskanych, możemy poznawać kulturę, zwyczaje i polskie tradycje.
Dziękuję za obecność Dyrektorowi Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego- Panu Jerzemu Więcławskiemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Gryfów Śląski-Panu Olgierdowi Poniźnikowi, rodzicom, dziadkom, uczniom oraz wszystkim moim koleżankom i kolegom.

 Święto Szkoły

21 października 2016 r. była przepiękna uroczystość- Święto Szkoły – dzień, który na stałe zagościł w naszym kalendarzu. Kolejny etap tworzenia tradycji i historii szkoły, do której należy również Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. To dzień, który umacnia nasze poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za szkołę, a przede wszystkim za jej przetrwanie i rozwój.
W sposób szczególny wspominamy również wielkiego Polaka-Patrioty, który pokazał nam, że: „Żyć to działać, to rozlewać po świecie talent, energię i uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym”.
To już 16 lat, od kiedy jesteśmy Szkołą Podstawową im. Władysława Stanisława Reymonta. Każdy kolejny rok to czas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, rozwijania zainteresowań i wzbogacania tradycji, przeżywania nowych, ciekawych zdarzeń, które wywołują pozytywne uczucia i emocje, i jak powiedział Reymont ,,Wszystkiego można dokonać dopóty, dopóki się ma marzenia”, dlatego szkolna rzeczywistość to dla nas – nauczycieli i uczniów - nie tylko obowiązki, ale i fascynująca przygoda.

galeria zdjęć

Udział w uroczystościach  z okazji XV Legnickich Dni Kultury Kresowej

w Legnicy

23 października 2016r. delegacja Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu: Dyrektor szkoły mgr Anna Pląskowska i nauczycielka języka polskiego mgr Janina Hryniewiecka z pocztem sztandarowym w osobach : Karolina Bogdziewicz, Julia Wrona i Marceli Chomontowski z klasy VI, uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Legnicy z okazji XV Legnickich Dni Kultury Kresowej. W uroczystej Eucharystii udział wzięli : Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” –dr Tadeusz Samborski – główny organizator uroczystości, Duet Bandurzystek „Bliźniaczki” z Równego na Ukrainie, aktorzy Aurelia Sobczak i prof. Stanisław Górka oraz pieśniarka Barbara Twardosz- Droździńska, przedstawiciele samorządów i placówek oświatowych województwa dolnośląskiego z pocztami sztandarowymi.


 


Święto Niepodległości

 7 listopada 2016r.w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu odbył się apel z okazji 98.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż poetyko-muzyczny „O wolną Polskę” w wykonaniu uczniów klas IV-VI przygotowany przez mgr Janinę Hryniewiecką prezentował drogę Polski do niepodległości  i pieśni patriotyczne .

galeria zdjęć  

I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich w Bożkowie i I  miejsce  Szkoły Podstawowej  im. W. S. Reymonta w Uboczu w konkursie„ Władysław Stanisław Reymont-życie i twórczość”

 

„Serca ludzkie są po to, żeby się wzajemnie wspierały”

 

W. S . Reymont „Komediantka”

 

Pod takim hasłem przebiegałw dniach 9-10 listopada 2016r. z inicjatywy dr Tadeusza Samborskiego -członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w Zespole Szkół Agroturystycznych w Bożkowie I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich , w którym udział wzięła delegacja Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu : Dyrektor szkoły i członek Ogólnopolskiej Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich  - mgr Anna Pląskowska ,nauczycielka języka polskiego –mgr Janina Hryniewiecka, poczet sztandarowy w osobach: Karolina Bogdziewicz, Wiktoria Gawlak, Julia Wrona z klasy VI.

 

Gościem specjalnym zlotu była znakomita aktorka scen polskich –Pani Emilia Krakowska, którą serdecznie powitał Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego–Jerzy Więcławski wspólnie z przewodniczącą Ogólnopolskiej Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich -Hanną Nagórek i Dyrektor Szkoły im. W. S. Reymonta w Uboczu-Anną Pląskowską .

 

W pierwszym dniu odbył się konkurs literacki , warsztaty kulinarne z udziałem p. Janiny Górnickiej, uczestniczki programu MASTERCHEF, artystyczne dla wszystkich uczestników zlotu oraz dla chętnych  wyjazd na basen. Pani Emilia Krakowska była przewodniczącą jury konkursu„ Władysław Stanisław Reymont-życie i twórczość”, w którym uczennice Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu : Karolina Bogdziewicz i Julia Wrona z klasy VI przygotowane przez nauczycielkę j. polskiego Janinę Hryniewiecką -zajęły I miejsce !

 

W drugim dniu zlotu po prezentacji prac uczniów przygotowanych podczas warsztatów ,odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości połączona z programem artystycznym z okazji Dnia Patrona Szkoły W. S. Reymonta .Uczestniczyli w niej : dr Tadeusz Samborski,przedstawiciele władz samorządowych Dolnego Śląska iwszystkie delegacje Szkół Reymontowskich z Dolnego Śląska.

 

W drugiej części spotkania dr Tadeusz Samborski, Pani Emilia Krakowska i Dyrektor Szkoły Józef Kochniarczyk wręczali dyplomy za udział w Konkursie i  IZlocie .Dyplom dla Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu za I miejsce w konkursie „ Władysław Stanisław Reymont-życie i twórczość” i udział w I Dolnośląskim Zlocie Szkół Reymontowskich  otrzymała dyrektor szkoły mgr AnnaPląskowska i uczennice biorącew nim udział, dyplom za reprezentowanie szkoły otrzymały uczennice z pocztu sztandarowego oraz dyplom za przygotowanie do konkursumgr Janina Hryniewiecka.

 

Dyplom i statuetkę za twórczą postawę i wyróżniającą pracę na rzecz Ogólnopolskiej Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich od prezesa Fundacji Reymonta w Toronto - Kazimierza Chrapki i Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego- dr. Tadeusza Samborskiego otrzymała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu -Anna Pląskowska.

 

 I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich zakończył polonez w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Agroturystycznych w Bożkowie oraz przepyszny obiad.

 

 Wspominając wspólnie przeżyte chwile ,uczestnicy Zlotu serdecznie pożegnali się , mówiąc: „Do zobaczenia !”

 

 

 

Mazowsze z wizytą na Dolnym Śląsku-w Uboczu!

 

 Dnia 12 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu gościła  przewodnicząca Ogólnopolskiej Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich –Hanna Nagórek i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu - Grażyna Kawczyńska.

 

Po zwiedzeniu szkoły i poznaniu jej historii ,Panie przekazały  na ręce Pani Dyrektor Szkoły w Uboczu -Anny Pląskowskiej życzenia dalszych sukcesów w pracy z patronem szkoły W. S. Reymontem całej społeczności szkolnej  najpiękniejszej Szkoły Reymontowskiej w Polsce. 

92.rocznica przyznania Władysławowi Stanisławowi Reymontowi

 

Nagrody Nobla  za powieść „Chłopi”

 

Z okazji tego święta w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu uczniowie klas IV-VI przygotowali pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Janiny Hryniewieckiej program artystyczny z udziałem pocztu sztandarowego. Uczniowie śpiewali piosenki ludowe i recytowalifragmenty nagrodzonej powieści Reymonta, której prezentację przygotowała nauczycielka biblioteki szkolnej Maria Swatkowska. 

W drugiej części spotkania Pani dyrektor szkoły Anna Pląskowskapodziękowała uczniom i nauczycielomza przygotowanie uroczystości oraz przekazała informacje z I Dolnośląskiego Zlotu Szkół Reymontowskich w Bożkowiew dniach 9-10 listopada 2016r. Udział w nim brała odtwórczyni roli Jagusi ,bohaterki „Chłopów” ,znakomita aktorka -pani Emilia Krakowska i podczas tego Zlotu przewodnicząca jury konkursu „ Władysław Stanisław Reymont- życiei twórczość”, w którym uczennice z klasy VI: Karolina Bogdziewicz i Julia Wrona zdobyły I miejsce w województwie dolnośląskimw kategorii szkół podstawowych.

 Uroczystość zakończyła się gratulacjami za wyróżniający udział delegacji Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu w I Dolnośląskim Zlocie Szkół Reymontowskich .

 

galeria zdjęć


 

„Dzień z Reymontem” 

 

5 grudnia 2016r.z okazji 91.rocznicy śmierci patrona Szkoły Podstawowej  w Uboczu -Władysława Stanisława Reymonta odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie-„Dzień z Reymontem”.  Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i hymnie państwowym minutą ciszy uczczono rocznicę śmierci patrona szkoły .Następnie Pani dyrektor szkoły i Członek Ogólnopolskiej Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich - mgr Anna Pląskowska przedstawiła działania szkoły związane z Władysławem Stanisławem Reymontem od nadania szkole imienia Noblisty w 2000r. do 2016r.Pierwsza część zakończyła się odśpiewaniem „Roty” i wyprowadzeniem sztandaru szkoły.

 W części drugiej uroczystości odbył się Szkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas IV-VI „Władysław Stanisław Reymont-życie i twórczość”przygotowany pod kierunkiem mgr Janiny Hryniewieckiej przez uczennice klasy VI- Karolinę Bogdziewicz i Julię Wronę –zwyciężczynie wojewódzkiego konkursu wiedzy o Reymoncie w Bożkowie podczas I Dolnośląskiego Zlotu Szkół Reymontowskich.

 I miejsce zdobyła klasa VI ,którą reprezentowali: Karolina Koman i Olaf Kochański,                                                        II miejsce - klasa IV: Hubert Ciurysek i Seweryn Jeziorny,                                                                                               III  miejsce- klasa V: Julia Radkiewicz i Daria Sieradzka.

 Uczniowie klas 0-III wzięli udział w warsztatach plastycznych „Pejzaże i portret Reymonta” prowadzonych przez wychowawczynie klas młodszych: oddział przedszkolny  przez mgr Danutę Sieradzką, klasa I i III  -mgr Monikę Maciejko, klasa II - mgr Alicję Celejowską.

 Zwycięzcy konkursu o Reymoncie i uczestnicy warsztatów plastycznych otrzymali dyplomy. Piękna recytacja fragmentu powieści „Chłopi” Władysława Stanisława Reymontaw wykonaniuuczennicy klasy VI Karoliny Koman zakończyła część drugą spotkania.

 Pamiątkowe zdjęcia z uroczystości wykonały: mgr Anna Pląskowska, mgr inż. MariaSwatkowska  i mgr Monika Maciejko.

 Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani dyrektor szkoły mgr Anna Pląskowska, która podziękowała nauczycielce języka polskiego mgr Janinie Hryniewieckiej i uczennicom z klasy VI:Karolinie Bogdziewicz, Julii Wronie ,Wiktorii Gawlak za przygotowanie „Dnia z Reymontem” , a wszystkim uczestnikom tego spotkania za postawę godną ucznia Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta.

galeria zdjęć


 

Mikołajki

 

6.12.2016r. naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Jak co roku wszyscy zasłużyli na prezenty. Przedszkolacy z uczennicami z klasy piątej z Panią Danutą Sieradzką powitały Gościa piosenkami, wierszykami i prezentami.

 

galeria zdjęć 

 

VII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy w Uboczu

 

6.12.2016 roku odbył się VII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy w Uboczu.  Do biegu zgłosiło się wielu uczestników ze szkół podstawowych i  gimnazjalnych  z Gryfowa Śląskiego, Rząsin, Wrocławia, Olszyny, Siedlęcina oraz przedszkolacy z Przedszkola w Gryfowie Śląskim.  Celem biegu była popularyzacja najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu, MGOK w Gryfowie Śląskim, UKS Atleta Rząsiny, SZS w Gryfowie Śląskim.

 

Zawody odbywały się w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

 

Rocznik 2011 i młodsi 100m

 

Zwycięzcami zostali:

 

Dziewczynki: 1. Julia Magdziak- Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim 2. Milena Jasińska- Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim 3. Zuzia Koko- Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim.

 

Chłopcy: 1. Filip Michnierowski - Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim, 2. Marcel Łoziński- Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim, 3. Kuba Krawczyk- Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim

 

Rocznik  2010 – 100m

 

Zwycięzcami zostali:

 

Dziewczynki:  1. Kalina Trytek- Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie,  2. Aurelia Siedlecka- Szkoła Podstawowa im. W. S. Reymonta w Uboczu,  3. Nikola Zygmunt – nie podano nazwy szkoły

 

Chłopcy: 1. Filip Dziadkowski,  2. Maciek Baszak,  3. Kamil Opszalski

 

Rocznik 2009- 2008   300m

 

Dziewczynki:  1.Aleksandra Borowiec – Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie, 2.Julia Zwierzańska- Szkoła Podstawowa im. W. S. Reymonta w Uboczu, 3.Alicja Sroka- Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu

 

Chłopcy: 1.Franciszek Wrzesiński- Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu, 2.Adam Pabijańczyk- Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu, 3.Emil Kossowski- Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie

 

Rocznik 2007- 2006  500m

 

Dziewczynki:  1.Maja Ferensowicz- Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim, 2.Julia Pełczyńska- Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu, 3. Amelia Jankowska- Szkoła Podstawowa nr 20 we Wrocławiu

galeria zdjęć


"Nasze szkolne czytanie"

Akcja "Nasze szkolne czytanie" organizowana w szkole przebiegać będzie w trzech etapach w ciągu całego roku szkolnego. W grudniu zakończyliśmy I etap. We wszystkich klasach, każdego dnia, czytamy głośno uczniom fragmenty wybranych książek. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznych działań związanych z realizacją zadań wynikających z udziału w programie "Książki naszych marzeń". 

galeria zdjęć

Szkolna Wigilia i Jasełka

22 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej w Uboczu zostały wystawione Jasełka przygotowane przez Alicję Jaworską i uczniów klas I – VI. Poszczególne sceny  o Narodzeniu Jezusa w Betlejem były przeplatane śpiewem pięknych kolęd i pastorałek. Młodzi aktorzy dobrze wcielili się w swoje role. Całość uświetniła swoim występem uczennica klasy VI Julia Wrona, śpiewając wraz z aktorami na koniec Jasełek piosenkę „Święta”.  Uczniowie wprowadzili w świąteczny nastrój zebranych rodziców i gości, którzy wspólnie odśpiewali  kolędy.  

galeria zdjęć

 

6 stycznia 2017r Jasełka zostały też przedstawione w kościele w Uboczu na zakończenie Orszaku Trzech Króli.

 


Gramy z WOŚP

Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu prowadzi naukę udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci, w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”, na sprzęcie otrzymanym od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Sukcesem naszej szkoły jest to, że wszyscy uczniowie potrafią udzielać pomocy, a klasy trzecie otrzymują specjalne hologramy na świadectwa szkolne potwierdzające te umiejętności, które otrzymujemy od fundacji.
Tą wiedzą i umiejętnościami chcemy się podzielić z innymi, dlatego od lat gramy w orkiestrze Jurka Owsiaka. W tym roku również wzięliśmy w niej udział. Uczniowie naszej szkoły - Małgorzata Kidula, Emilia Kulas, Alan Kuś i Olaf Kochański, wraz z nauczycielkami Alicją Kuźniarz i Alicją Celejowską przeprowadzili pokaz i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich chętnych, którzy uczestniczyli w 25 finale WOŚP w Gryfowie Śląskim.
Każdy miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, praktycznie wypróbować swoje umiejętności lub nauczyć się, jak pomagać i ratować życie. 
Już dziś zapraszamy na kolejny finał w 2018 roku.

galeria zdjęć


 

Dzień Babci i Dziadka w Uboczu

Dnia 21 stycznia 2017 roku Rada Pedagogiczna  wraz z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu zorganizowała w Centrum Kulturalnym uroczystość Dnia Babci i Dziadka połączoną z zabawą karnawałową dla mieszkańców wsi Ubocze oraz wszystkich dziadków i babć  uczniów  mieszkających  w innych miejscowościach. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor szkoły Anna Pląskowska  witając i składając życzenia wszystkim przybyłym Gościom. Następnie uczniowie z klas młodszych zaprezentowali swoim ukochanym dziadkom  piosenki i wiersze z życzeniami oraz wręczyli przygotowane prezenty. Dzieci wraz z babciami i dziadkami świetnie bawili się przy muzyce , brali udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez Dj. Wśród dziadków Królem Balu został pan Ludwik Kubasiewicz, Królową Pani Krystyna Baszak.  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej pięknej, wzruszającej uroczystości.

galeria zdjęć

 

 

Walentynki w Naszej Szkole

Z okazji dnia Świętego Walentego, Samorząd Uczniowski przygotował niezwykłe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Nasze zdolne uczennice pięknie udekorowały aulę szkolną, czym stworzyły miły i przyjemny klimat. Co więcej, w tym dniu przygotowano sklepik z „miłosnymi” łakociami. W sprzedaży były lizaki i ciasteczka w kształcie serca oraz wypieki z komplementami w środku ! Każdy chciał przeczytać coś miłego, więc wyjątkowe łakocie rozeszły się w 15 minut. Po krótkim przyjęciu, nasza „poczta walentynkowa” (w składzie uczennice klasy VI- Karolina Koman i Karolina Bogdziewicz ) przystąpiły do rozdania walentynek. Od samego rana wszystkim mocniej biły serduszka, gdyż z niecierpliwością czekali na liścik dedykowany tylko dla Niej/ Niego. A przyznać trzeba, że zapełniono całą skrzynkę. Po rozdaniu wszystkich serduszek uczniowie mieli czas na szaleństwa w rytm swojej ulubionej muzyki. Wiktoria Gawlak, Karolina Bogdziewicz i Karolina Koman- uczennice klasy VI komponowały DJ’owską listę. Zorganizowały również wiele zabaw i konkursów dla wszystkich chętnych uczniów. Na zakończenie szkolni artyści mieli okazję zaprezentować swój repertuar wokalny. Tym przyjemnym akcentem zakończyliśmy uroczystości.

 

Powitanie wiosny – Światowy Dzień Wody 

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny postanowiliśmy spędzić ten dzień twórczo i aktywnie. Od samego rana uczniowie oraz wychowawcy klas tworzyli wspólnie wiosenne dekoracje klasowe. Następnie, odbyło się spotkanie  w szkolnej auli w celu wysłuchania montażu słowno-muzycznego wykonanego przez uczniów klasy V pod kierunkiem Alicji Celejowskiej z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca. Wysłuchaliśmy także prezentacji na temat jej oszczędzania. Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki konkursu „Ekologiczna Marzanna”. I miejsce zdobył Filip Majchrowski z kl.2, II miejsce Kacper Majchrowski z kl.1, III miejsce Bartosz Hasiak z kl.2. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe. Po brawach i gratulacjach chwyciliśmy wszystkie wykonane marzanny, gaiki, cymbałki i trąbki i wyruszyliśmy wiejską ulicą w poszukiwaniu wiosny. Głośnymi okrzykami zapraszaliśmy Wiosnę. Mamy nadzieję, że wkrótce u Nas zawita.

Karolina Bogdziewicz i Karolina Koman- uczennice klasy VI komponowały DJ’owską listę. Zorganizowały również wiele zabaw i konkursów dla wszystkich chętnych uczniów. Na zakończenie szkolni artyści mieli okazję zaprezentować swój repertuar wokalny. Tym przyjemnym akcentem zakończyliśmy uroczystości.

 

W poszukiwaniu wielkanocnego jajeczka


Zachodnie zwyczaje wielkanocne obfitują w różnorodne gry związane ze Świętami Wielkanocnymi. Na wzór angielskiej zabawy uczniowie przystąpili do konkursu pt. „W poszukiwaniu wielkanocnego jajeczka”. Nauczyciele i nasze szkolne zajączki ukryli na terenie boiska różnorodne jajeczka. Podopieczni, którzy w tym dniu przynieśli swój wiklinowy koszyczek przystąpili do zabawy polegającej na odnalezieniu jak największej liczby jajek. Zabawa ta stanowiła dla uczniów wielką atrakcję. Główną nagrodę otrzymał uczeń klasy IV – Seweryn Jeziorny, który zebrał aż 36 jajeczek .

 

 

150.rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Uboczu
- Władysława Stanisława Reymonta

8 maja 2017r. społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu uroczyście uczciła 150.rocznicę urodzin noblisty i od 2000r. patrona szkoły -Władysława Stanisława Reymonta.
Uczniowie klas V-VI pod kierunkiem mgr Janiny Hryniewieckiej przygotowali program artystyczny poświęcony autorowi powieści „Chłopi”, jego drodze do sławy i pasji życia. Uczennice klas V i VI czytały i recytowały fragmenty powieści Reymonta ,a zespół wokalny pięknie zaśpiewał znane i lubiane pieśni ludowe. Apel zakończył się Rotą i wyprowadzeniem pocztu sztandarowego .

 

 Koncert Filharmonii

31 maja gościła u nas Filharmonia Dolnośląska z Jeleniej Góry. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych utworów muzycznych, przy których dobrze się bawili. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się czym jest dźwięk oraz poznali ciekawe instrumenty muzyczne.

Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Ziemi. Oczywiście, jak przystało na to święto nie było w tym dniu zajęć lekcyjnych. Po złożeniu życzeń dla wszystkich dzieci, uczennice klasy piątej przekazały ciekawe informacje o znaczeniu naszej planety i nieustannym obowiązku dbania o nią. Oglądając prezentację „Szkolne rady na odpady” przypomnieliśmy sobie o prawidłowym segregowaniu śmieci. Jedną z atrakcji była Gala Talentów, w której zaprezentowali się chętni artyści. Była muzyka, taniec i śpiew i oczywiście dla wszystkich wykonawców gromkie brawa. Dla sportowców nie zabrakło olimpiady sportowej oraz różnych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Wielbiciele makijażu mogli pomalować sobie wybranym motywem buzię. Odbył się również próbny alarm przeciw pożarowy, a hobbiści minerałów mogli zaprezentować swoje zbiory. Na zakończenie przy ognisku można było się wzmocnić upieczoną kiełbaską. W organizacji dnia nauczycielowi przyrody i opiekunowi SU pomagały uczennice klasy szóstej. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

galeria zdjęć