Wydarzenia 2011/2012

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2011/2012

Po wakacyjnym wypoczynku wróciliśmy do szkoły z zapasem sił i energii do pracy. Na uroczystym apelu rodzice, nauczyciele i uczniowie powitali nowy rok szkolny. 

Grono Pedagogiczne życzy uczniom wielu sukcesów w nauce oraz samych miłych chwil w szkole w nowym roku szkolnym. 

 

KONKURS KOLOROWA KROWA

Zwycięstwo przedszkolaków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kolorowa Krowa”

      Nasz Oddział Przedszkolny   brał udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym i wygrał  główną nagrodę. Dzieci pod kierunkiem Ewy Szylkiewicz wykonały zabawną krowę, na którą głosy oddawali internauci. To dzięki NIM wygraliśmy i bardzo dziękujemy!!!!! Maluchy mają nową, bezpieczną  zjeżdżalnię.

zwycięska praca plastyczna

kolorowa_krowa.jpg

 

zdjęcia

 

WYSTĘP UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA GMINNYCH DOŻYNKACH

W UBOCZU

Uczniowie szkoły pod kierunkiem Alicji Jaworskiej 11 września 2011 roku wystąpili z programem artystycznym w Gminnych Uroczystościach Dożynkowych w Uboczu. Zaprezentowali wiązankę przyśpiewek ludowych.

Rodzice i Grono Pedagogiczne przygotowali wystrój sceny oraz stoiska z napojami, przekąskami i losami, zktórych dochód przeznaczony zostanie na cele szkolne.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie fantów, pomoc finansową i rzeczową!

podziekowania.doc

zobacz zdjęcia

SPRZĄTANIE ŚWIATA - SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W tym roku Sprzątanie Świata odbyło się pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je". Organizatorem akcji była Alicja Celejowska.

16 września w naszej placówce uczniowie spotkali się z leśnikiem z Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Uczniowie obejrzeli prezentację i rozmawiali z leśnikiem na tematy dotyczące ochrony lasów. Po spotkaniu wyruszyliśmy w teren. Zaopatrzeni w worki i rękawice wysprzątaliśmy pobocza przydrożne. Niesamowite co można znaleźć przy głównej drodze. Nie jest to jednak akcja jednodniowa. Przez cały rok w szkole trwa segregacja śmieci i zbiórka baterii, których nie można wyrzucać do innych pojemników, organizowane są konkursy i wycieczki przyrodnicze.

zobacz zdjęcia

PARTNERSKA WSPÓŁPRACA SZKÓŁ

16 września 2011 r. w Trzygłowie w gminie Gryfice w województwie zachodniopomorskim w obecności władz samorządowych obu gmin odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II reprezentowaną przez Dyrektora Szkoły Pana Sławomira Respondka, a Szkołą Podstawową im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu reprezentowaną przez Dyrektora Szkoły Panią Annę Pląskowską.

Umowa partnerska będzie opierać się na dobrych i przyjaznych stosunkach pomiędzy szkołami, jak również na ich chęci do pogłębiania współpracy i rozbudowywania jej w szerokim zakresie, przez nawiązywanie osobistych kontaktów uczniów i nauczycieli szkół z północy i południa Polski, poznaniu historii, kultury obu miejscowości i regionów.

WYCIECZKA DO WŁODZIC

27 września 2011 roku uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce  zorganizowanej przy współpracy z Nadleśnictwem Lwówek Śląski. Pogoda dopisała. Serdecznie dziękujemy przewodnikowi wycieczki za przygotowanie na ten dzień bardzo ciekawych zajęć na terenie lasu i przekazanie wielu interesujących informacji uczniom naszej szkoły.

 

zobacz zdjęcia

ŚWIĘTO SZKOŁY - PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Każdego roku w październiku obchodzimy rocznicę nadania szkole imienia - Święto Szkoły. Zapraszamy na ten dzień wielu gości: przedstawicieli władz samorządowych, osoby i instytucje, które wspierają naszą działalność. Na uroczystym apelu przyjmujemy do grona uczniowskiego pierwszoklasistów. Zanim uczniowie I klasy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły musieli pomyślnie przejść przez test przygotowany przez uczniów klas starszych. Spisali się wyśmienicie. GRATULUJEMY!

zobacz zdjęcia 

 

NALEŻYMY DO KLUBU PRZODUJĄCHYCH SZKÓŁ

 

więcej informacji : nalezymy_do_klubu_przodujacych_szkol.doc

 

zobacz zdjęcia

MALI  ARTYŚCI

Uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Artystycznym „Przyroda Sudetów” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim pod patronatem honorowym Starosty Lwóweckiego  - Józefa Stanisława Mrówki.  Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań przyrodą, rozwijanie zdolności twórczych oraz  prezentacja swoich uzdolnień.  Wyniki konkursu: w   kompozycji płaskiej – kolaż- III miejsce  zajęła  - Natalia Radkiewicz , wyróżnienie Agata Jeziorna – z kl. IV, w  kompozycji  przestrzennej – model ula- II miejsce zajęła  – Renata Gajdos z  kl. V, III miejsce  - Jolanta Gajdosz z kl. III.  Nad wykonaniem prac  czuwała Alicja Celejowska.

zobacz zdjęcia

WIZYTA W PRZEDSZKOLU W GRYFOWIE

8 listopada uczniowie klasy I i II na zaproszenie Przedszkola w Gryfowie uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Dzień postaci z bajek".

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

zobacz zdjęcia

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI

W przeddzień Święta Niepodległości zorganizowaliśmy uroczysty apel, aby uczcić tę ważną dla Polaków  rocznicę. Uczniowie pod kierunkiem  Marii Swatkowskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym przybliżyli wydarzenia  związane z czasem, gdy Polska była pod zaborami i walczyła o swoja wolność i niepodległość. Przyłączając się do apelu Prezydenta RP w szkole wykonaliśmy biało- czerwone kotyliony, które ozdobiły odświętny strój.

Po apelu odbył się koncert Filharmonii Dolnośląskiej  z Jeleniej Góry pt: „ Patriotycznie i muzycznie”

 zobacz zdjęcia

ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DZIECI

Wdniu 17 listopada zorganizoawano dla dzieci zabawę andrzejkową, Samorząd Ucniowski przygotował kiermasz z wróżbami, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów poczęstunek. Wszyscy wyśmienicie się bawili. 

 zobacz zdjęcia

WYCIECZKA DO STACJI WODOCIĄGÓW W UBOCZU

25 listopada Pani Alicja Celejowska zorganizowała wycieczkę do Stacji Wodociągów w Uboczu. Uczniowie zapoznali się z historią powstania wodociągów, działaniem stacji. O wszystkim przepięknie opowiadał Pan Edward Ciupa, któremu serdecznie dziękujemy. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem.

 zobacz zdjęcia

MIKOŁAJKI

We wtorek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. W szyscy uczniowie otrzymali długo oczekiwane prezenty. Po spotkaniach z Mikołajem dzieci wzięły udział w Biegu Mikołajowym w Gryfowie.

zobacz zdjęcia

WIGILIA I JASEŁKA

Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną to DZIEŃ WIGILIJNY. Zgodnie z tradycją w klasach przygotowuje się Wigilie. Uczniowie składają sobie życzenia świąteczne, dzielą się opłatkiem, prezentują Jasełka. Dzień ten jest jednym ze szczególnie oczekiwanych dni w szkole i jedynym niezwykłym ze względu na świąteczną atmosferę. Przystrojone klasy i aula dają niepowtarzalny klimat, a serdeczność i życzliwość tej uroczystości pozwalają wszystkim przenieść się w tajemniczą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

zobacz zdjęcia


PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKA

11 stycznia 2012 roku w bibliotece szkolnej Pani Dyrektor Anna Pląskowska dokonała uroczystego pasowania uczniów klasu I na czytelnika. Zanim jednak to się stało każdy uczeń musiał zapoznać się z regulaminem biblioteki i wykazać się widzą dotyczącą bajek, baśni i ogólnych reguł dotyczących szanowania książek. Uczniowie wypadli znakomicie , odpowiadali pięknie na pytania zadawane przez starszych kolegów. Uczniowie koła bibliotecznego przygotowali na tę okazję inscenizację i poprowadzili ślubowanie pierwszaków. na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył książkę. Witamy w gronie czytelników!


zobacz zdjęcia

ZABAWA KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA

 15 lutego uczniowie szkoły w spędzili miło czas bawiąc się na zabawie przygotowanej dzięki współpracy Rady Rodziców. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze bawili się przy dźwiękach muzyki. Dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie pięknych przebrań na tę okazję.

zobacz zdjęcia

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

Dnia 6 marca  odbył się koncert Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry na temat wiosny. Artyści zaprezentowali utwory na instrumentach dętych.

zobacz zdjęcia

OTWARTE DNI W GIMNAZJUM

20 marca klasa VI uczestniczyła w dniach otwartych gimnazjum w Gryfowie Śląskim. Uczniowie zwiedzili szkołę, wzięli udział w zajęciach pokazowych, obejrzeli prezentację szkoły oraz przedstawienie „Miłość niejedno ma imię”.

zobacz zdjęcia

POWITANIE WIOSNY

21 marca powitaliśmy wiosnę. Uczniowie w klasach od samego rana przygotowywali gaiki, marzanny i okrzyki. Na wspólnym spotkaniu dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną poświęconą wiośnie. Następnie barwny korowód odprowadził marzannę – symbol zimy, aby ją tradycyjnie pożegnać. Pogoda tego dnia nie zawiodła. Było pięknie, słonecznie i wiosennie.

zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W tym roku Pani Alicja Celejowska zaprosiła na spotkanie z uczniami strażaka, który przypomniał o zakazie wypalania traw, zaprezentował sposoby używania gaśnic oraz strój strażacki, w który dzieci mogły się przebrać. Starsi uczniowie mogli spróbować gasić ognisko za pomocą gaśnicy. Mamy nadzieję, że edukacja dzieci od najmłodszych lat pozwoli uniknąć wielu nieszczęść.

 W związku z przypadającym  w maju Świętem Strażaków życzymy im wiele zdrowia, odwagi, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz jak najmniej wyjazdów do różnych niebezpiecznych akcji. Dziękujemy za odwagę i ofiarność.

zobacz zdjęciaWYCIECZKA DO LASU

Wspaniałą wycieczkę udało nam się zorganizować dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników nadleśnictwa. Przygotowali oni wiele atrakcji dla uczniów. Był to wspaniały czynny wypoczynek połączony z ciekawymi zajęciami w lesie. Pogoda też dopisała.

zobacz zdjęcia

 

ŚIĘTO GRYFOWA

Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w barwnym korowodzie ulicami miasta z okazji 770-lecia Gryfowa.  

zobacz zdjęcia


 FESTYN RODZINNY

Taka impreza szkolna to już tradycja. W tym roku nieco skromniejsza niż zwykle ale bardzo udana. Nawet pogodę udało się zamówić. Rodzice  i uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursach i zabawach, przygotowanego poczęstunku. Miło spędzony czas nastroił wszystkich wakacyjnie.

 zobacz zdjęcia


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


Na uroczystym apelu rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły pożegnali rok szkolny 2011/2012 i powitali tak długo wyczekiwane wakacje. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, podziękowania. 

Wszystkim życzymy miłych, bezpiecznych i słonecznych wakacji !!!