25 czerwca 2020 23:32 | Aktualności

Podziękowania

Uroczystości zakończenia roku szkolnego zawsze były wesołe. Każdy ostatni dzwonek niósł radość w sercach nas wszystkich i oznajmiał wakacje– czas zasłużonego odpoczynku. Po wakacjach wracaliśmy wypoczęci, pełni nowej energii i cieszyliśmy się ze spotkania.

26 czerwca 2020r., to szczególna data, którą zapewne wielu z nas zapamięta na zawsze. Jest to moment szczególny, gdyż oto ostatni już raz wręczymy Wam świadectwa             w murach tej szkoły - Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta      w Uboczu. Po raz ostatni zabrzmi, tak dobrze znany dzwonek.

Nie tak miało wyglądać ostatnie zakończenie roku szkolnego. Nie tak miały wyglądać ostatnie miesiące. Czas pandemii zmienił jednak plany. Nie mieliśmy możliwości nacieszyć się ostatnimi chwilami w naszej wyjątkowej szkole. Szkole pełnej wspomnień, w której przeżyliśmy ważne lata naszego życia. Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, czego doświadczył i nasuwa się refleksja, że choć odchodzimy stąd, to tę szkołę zapamiętamy na zawsze. Trudno bowiem pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.

Spośród najpiękniejszych słów i wartości wybieram dziś wdzięczność, a więc  Dziękuję!

Dziękuję wszystkim za wszystko i każdemu za cokolwiek, co się stało naszym wspólnym udziałem. Dziękuję tym, którzy od początku istnienia szkoły (1945r), do dnia dzisiejszego (2020r.) pracowali na rzecz jej rozwoju – samorządowcom, dyrektorom, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom niepedagogicznym, społeczności lokalnej, przyjaciołom szkoły. Każdy sukces i każde dobro, jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym udziałem. Razem budowaliśmy wizerunek naszej szkoły, dobry wizerunek. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc, sumienną pracę, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń.

Czas płynie jednak nieubłaganie, rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Mamy za sobą trudny okres. Okres wytężonej pracy, zarówno tej w ławach szkolnych, jak i tej, chyba trudniejszej – nauczania zdalnego. Wszyscy uczyliśmy się siebie nawzajem – uczniowie, rodzice, nauczyciele stając w obliczu różnych problemów. Odnieśliśmy jednak sukces. Dotrwaliśmy do końca w atmosferze wzajemnego zrozumienia, życzliwości i szacunku.

Ostatni dzień roku szkolnego zawsze wyzwala w nas pozytywne uczucia, ogarnia nas radość, że już za chwilę rozpoczyna się wspaniały czas wakacji. Choć chwila ta zamyka pewien rozdział, nie możemy mówić tu o końcu. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Wchodzimy w nową erę naszego życia.                 We wrześniu zapewne spotkacie się w innej szkole i nie powiem, że będzie lepiej, ale mogę powiedzieć, że będzie inaczej. Przed Wami nowe wyzwania, ale też nowe możliwości. Drodzy Uczniowie jestem przekonana, że świetnie odnajdziecie się           w nowej rzeczywistości.

Teraz jednak czekają na Was wakacje.

Życzę, aby były udane, pełne wrażeń i dobrych emocji, ale również bezpieczne! Zachowajcie ostrożność nad wodą, w górach, na drogach. Liczę na waszą wiedzę            i umiejętności.

Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu – Alicja Kuźniarz